skip navigation

Rec Schedule North

updated 10-15-18

September 29                         3v3
 3v3 and 4v4                         U4
Jackrabbit Park West 8am 9:30am 11am 12:30pm 2pm               Young
Field 1       Miller vs Tem                 Ahdoot
Field 2     Nsubuga vs Dyer Smidt vs Anthem                 Sang
Field 3 Jackson vs Johnson Kenny vs Rob Stropka vs Hintze Peter/Langen vs Grady                 Jonathan
Field 4 Minor vs Tesensky Konetzni vs Ramos Booth vs Minnick Saxelby vs Scott  Carota vs Borys                
Field 5 Raj vs Coburn Hempy vs Kapur Harvey vs Abujubara Sheahan vs Orlando Nowiejski vs Kaplan               U5
Field 6 Young vs Sang Ahdoot vs Jonathan England vs Akinduro                    
Field 7 Mayer vs Shuman Pierce vs Cassidy/Wicks                      
                           
7v7                         Pierce
Jackrabbit Park East 8am 9:10am 10:20am 11:30am 12:40pm 1:50pm 3pm           England
  Hankinson vs Pierce Hall vs Simmons Taylor vs Hempy Mission Coyotes vs Guakil Rapp vs Wise Tatko vs Boothe Feldman vs Frank-Heit           Shuman
9v9                         Cassidy/Wicks
Crossed Arrows Park West  8am 9:15am                     Akinduro
  Hall vs Mission Roadrunners Trojan vs Woodward                      
11v11                         4v4
Paradise Valley Park SE  8am 9:30am 11am 12:30pm                 U6
  Julio vs MFC Reyna MFC Call vs Lopez Lyons vs MFC Lowell Cencimino vs Haasch                 Jackson
                          Stropka
October 6                         Grady
3v3 and 4v4                         Nsubuga
Jackrabbit Park West 8:00am 9:30am 11:00am 12:30pm 2pm               Johnson
Field 1       Nsubuga vs Peter/Langen                 Petersen/Langenhuizen
Field 2     Rob vs Tem Johnson vs Hintze Miller vs Anthem               Hintze
Field 3 Jackson vs Stropka  Kenny vs Smidt Dyer vs Grady Nowiejski vs Borys Minor vs Abujubara               Dyer
Field 4 Hempy vs Raj Coburn vs Kapur Sheahan vs Konetzni Saxelby vs Minnick                  
Field 5 Carota vs Kaplan Ramos vs Orlando Harvey vs Tesensky Booth vs Scott                 Kenny
Field 6 Mayer vs Cassidy/Wicks Young vs Jonathan Ahdoot vs Sang                    
Field 7 England vs Shuman Pierce vs Akinduro                      
                           
7v7                          Miller
Jackrabbit Park East CANCELED                         Smidt
  RESCHEDULED FOR 10/21                       Anthem
9v9                         Tem
Crossed Arrows Park West CANCELED                        Rob
  RESCHEDULED FOR 10/21                        
11v11                         U7
Paradise Valley Park SE 8am 9:30am 11am 12:30pm                 Hempy
  Lyons vs MFC Call MFC Reyna vs Haasch MFC Lowell vs Lopez Cencimino vs Julio                 Kapur
                          Raj
October 13 ALL GAMES CANCELED                       Coburn
  RESCHEDULED FOR 12/1                       U7/U8
                           
October 20                         Sheahan
3v3 and 4v4                         Sichi
Jackrabbit Park West 8am 9:30am 11am 12:30pm 2pm               Konetzni
Field 1       Kenny vs Tem Stropka vs Peter/Lange               Ramos
Field 2     Rob vs Anthem Johnson vs Dyer Hintze vs Grady                
Field 3 Jackson vs Nsubuga Smidt vs Miller Raj vs Carota Kapur vs Kaplan                  
Field 4 Booth vs Minor Tesensky vs Minnick Saxelby vs Harvey Scott vs Abujubura                 7v7
Field 5 Borys vs Coburn Hempy vs Nowiejski Konetzni vs Ramos Sheahan vs Orlando                 U9/U10
Field 6 Young vs Sang Ahdoot vs Jonathan England vs Akinduro                    
Field 7 Pierce vs Mayer Shuman vs Cassidy/Wicks                      
                           
7v7                         Taylor
Jackrabbit Park East 8am 9:10am 10:20am 11:30am 12:40pm 1:50pm 3pm           Feldman
  Hempy  vs Frank-Heit Pierce vs Simmons Taylor vs Mission Coyotes Boothe vs Wise Feldman vs Guakil Tatko vs Rapp Hankinson vs Hall           Mission Coyotes
9v9                         Guakil
Crossed Arrows Park West  8am 9:15am                     Frank-Heit
  Hall vs Mission Roadrunners Trojan vs Woodward                     Hempy
11v11                          
Paradise Valley Park SE  8am 9:30am 11am 12:30pm                  
  Lyons vs MFC Lowell Cencimino vs Haasch MFC Call vs Lopez Julio vs MFC Reyna                 Tatko
                           
October 21 (make up games)                          
7v7                          Miller
Crossed Arrows Park North 12pm 1:15pm 2:30pm 3:45pm                  Smidt
Field A Taylor vs Frank-Heit Hankinson vs Boothe Feldman vs Mission Coyotes Rapp vs Simmons                  
Field B Tatko vs Pierce Guakil vs Hempy Hall vs Wise                   Anthem
                           
9v9                         Tem
Crossed Arrows Park West 12pm 1:15pm                     Rob
  Trojan vs Hall Woodward vs Mission Roadrunners                     Boothe
                           
October 27                         Hankinson
3v3 and 4v4                         Pierce
Jackrabbit Park West 8am 9:30am 11am 12:30pm 2pm               Rapp
Field 1       Hintze vs Nsubuga Saxelby vs Abujubara               Wise
Field 2     Tem vs Smidt Johnson vs Peters/Langen Rob vs Miller               Hall
Field 3 Stropka vs Grady Kenny vs Anthem Booth vs Tesensky Ramos vs Orlando                 Simmons
Field 4 Jackson vs Dyer Raj vs Borys Kapur vs Nowiejski Minnick vs Harvey                  
Field 5 Coburn vs Carota Scott vs Minor Hempy vs Kaplan Sheahan vs Konetzni                 9v9
Field 6 Young vs Jonathan Ahdoot vs Sang Mayer vs England                    
Field 7 Pierce vs Cassidy/Wicks Shuman vs Akinduro                      
                           
7v7                         U11/U12
Jackrabbit Park East 8am 9:10am 10:20am 11:30am 12:40pm 1:50pm 3pm           Trojan
  Mission Coyotes vs Hempy Pierce vs Rapp Boothe vs Hall Taylor vs Feldman Hankinson vs Simmons Frank-Heit vs Guakil Tatko vs Wise           Woodward
9v9                         Hall
Crossed Arrows Park West  8am 9:15am                     Mission Roadrunners
  Trojan vs Hall Woodward vs Mission Roadrunners                      
11v11                         11v11
Paradise Valley Park SE 8am 9:30am 11am 12:30pm                 Lyons
  MFC Reyna vs Haasch Cencimino vs Julio MFC Lowell vs Lopez Lyons vs MFC Call                 MFC Lowell
                           
October 28                          
11v11                          
Paradise Valley Park SW 12pm 1:30pm 3pm 4:30pm                  
  Cencimino vs MFC Reyna Lyons vs Lopez Haasch vs Julio MFC Call vs MFC Lowell                  
                          MFC Call
November 3                         Lopez
3v3 and 4v4                          
Jackrabbit Park West 8am 9:30am 11am 12:30pm 2pm                
Field 1       Hintze vs Dyer                 Cencimino
Field 2     Miller vs Tem Kapur vs Borys Raj vs Nowiejski               Haasch
Field 3 Johnson vs Grady Kenny vs Rob Stropka vs Nsubuga Saxelby vs Minor  Hempy vs Carota               Julio 
Field 4 Jackson vs Peters/Langen Coburn vs Kaplan Minnick vs Abujubara Smidt vs Anthem                 MFC Reyna
Field 5 Konetzni vs Orlando Sheahan vs Ramos Scott vs Tesensky Booth vs Harvey                  
Field 6 Young vs Ahdoot Jonathan vs Sang Pierce vs England                    
Field 7 Shuman vs Mayer Cassidy/Wicks vs Akinduro                      
                           
7v7                          
Jackrabbit Park East 8am 9:10am 10:20am 11:30am 12:40pm 1:50pm 3pm            
  Mission Coyotes vs Guakil Feldman vs Frank-Heit Hankinson vs Rapp Taylor vs Hempy Pierce vs Wise Tatko vs Hall Boothe vs Simmons            
9v9                          
Crossed Arrows Park West  8am 9:15am                      
  Hall vs Woodward Trojan vs Mission Roadrunners                      
11v11                          
Paradise Valley Park SE  8am 9:30am 11am 12:30pm                  
  Cencimino vs MFC Reyna Lyons vs Lopez Haasch vs Julio MFC Call vs MFC Lowell                  
                           
November 10                          
3v3 and 4v4                          
Jackrabbit Park West 8am 9:30am 11am 12:30pm 2pm                
Field 1       Rob vs Tem Miller vs Anthem                
Field 2     Johnson vs Nsubuga Minnick vs Minor Sheahan vs Orlando                
Field 3 Stropka vs Dyer Kenny vs Smidt Hempy vs Borys Konetzni vs Ramos                  
Field 4 Hintze vs Peters/Langen Jackson vs Grady Kapur vs Carota Raj vs Kaplan                  
Field 5 Coburn vs Nowiejski Scott vs Harvey Saxelby vs Tesensky Booth vs Abujubara                  
Field 6 Young vs Sang Ahdoot vs Jonathan Pierce vs Akinduro                    
Field 7 Mayer vs Cassidy/Wicks England vs Shuman                      
                           
7v7                          
Jackrabbit Park East 8am 9:10am 10:20am 11:30am 12:40pm 1:50pm 3pm            
  Feldman vs Mission Coyotes Guakil vs Hempy Boothe vs Rapp Hankinson vs Wise Pierce vs Hall Tatko vs Simmons Taylor vs Frank-Heit            
9v9                          
Crossed Arrows Park West  8am 9:15am                      
  Trojan vs Woodward Hall vs Mission Roadrunners                      
11v11                          
Paradise Valley Park SE  8am 9:30am 11am 12:30pm                  
  Lyons vs MFC Lowell Cencimino vs Haasch MFC Call vs Lopez Julio vs MFC Reyna                  
                           
November 17                          
3v3 and 4v4                          
Jackrabbit Park West 8am 9:30am 11am 12:30pm 2pm                
Field 1       Kenny vs Miller Stropka vs Hintze                
Field 2     Nowiejski vs Kaplan Sheahan vs Konetzni Carota vs Borys                
Field 3 Peters/Langen vs Grady Anthem vs Tem Nsubuga vs Dyer                    
Field 4 Rob vs Smidt Jackson vs Johnson Minor vs Tesensky Harvey vs Abujubara Saxelby vs Scott                
Field 5 Raj vs Coburn Hempy vs Kapur Booth vs Minnick Ramos vs Orlando                  
Field 6 Mayer vs Akinduro Young vs Jonathan Ahdoot vs Sang                    
Field 7 England vs Cassidy/Wicks Pierce vs Shuman                      
                           
7v7                          
Jackrabbit Park East 8am 9:10am 10:20am 11:30am 12:40pm 1:50pm 3pm            
  Hankinson vs Pierce Tatko vs Boothe Mission Coyotes vs Frank-Heit Feldman vs Hempy Hall vs Simmons Taylor vs Guakil Rapp vs Wise            
9v9                          
Crossed Arrows Park West  8am 9:15am                      
  Woodward vs Mission Roadrunners Trojan vs Hall                      
11v11                          
Paradise Valley Park SE  8am 9:30am 11am 12:30pm                  
  Reyna vs Haasch Lyons vs MFC Call Cencimino vs Julio MFC Lowell vs Lopez                  
                           
December 1                         Coburn
3v3 and 4v4                         Nowiejski
Jackrabbit Park West 8am 9:30am 11am 12:30pm 2pm               Caplan
Field 1       Jackson vs Hintze Nsubuga vs Grady               Orlando
Field 2     Rob vs Smidt Kenny vs Miller Stropka vs Johnson               Borys
Field 3 Anthem vs Tem Hempy vs Coburn Harvey vs Minor Nowiejski vs Carota                  
Field 4 Peter/Lange vs Dyer Abujubara vs Tesensky Raj vs Kapur Borys vs Kaplan                 U8
Field 5 Sheahan vs Ramos Scott vs Minnick Konetzni vs Orlando Saxelby vs Booth                 Saxelby
Field 6 Young vs Ahdoot Jonathan vs Sang England vs Cassidy/Wicks                    
Field 7 Pierce vs Shuman Mayer vs Akinduro                      
                           
7v7                         Booth
Jackrabbit Park East 8am 9:10am 10:20am 11:30am 12:40pm 1:50pm 3pm           Scott
  Feldman vs Hempy Mission Coyotes vs Frank-Heit Boothe vs Pierce Rapp vs Hall Tatko vs Hankinson Wise vs Simmons Taylor vs Guakil           Minnick
9v9                         Harvey
Crossed Arrows Park West  8am 9:15am                     Minor
  Trojan vs Mission Roadrunners Hall vs Woodward                     Abujubara
                          ALL GIRLS